Arvestades seda, kui palju linnalegende ja humoorikaid veebilehti on pühendatud huulepalsami teemale, ei ole mingi üllatus, et see on üks levinumaid meile esitatavaid küsimusi. Olge rahulik, kindel vastus sellele küsimusele on EI! - Huulehooldustoodetest ei ole võimalik sõltuvusse sattuda.
Northwestern University meditsiinikooli kliinilise dermatoloogia dotsendi dr Charles Zugerman sõnul ei satu inimesed huulehooldustoodetest ega nendes sisalduvatest komponentidest sõltuvusse. Pigem satuvad nad sõltuvusse sellest rahustavast tundest, mida tekitab huulehooldustoote huultele kandmine. Kui nii juhtub, võib inimene toote kasutamise lõpetada, kogemata mingeid ärajäämanähte. Sellist asja nagu füüsiline sõltuvus huulepalsamist ei ole olemas.
Meie, kes me töötame Blistexis, jagame dr Zugerman seisukohta. Nimelt arvab ta, et ettekujutus huulepalsamist „sõltuvusse sattumisest“ on tingitud sellest, et korrapäraselt huulepalsamit kasutavad inimesed harjuvad tundega, mille annavad niisutatud ja terved huuled. Kui nad seejärel huulepalsami kasutamise lõpetavad, ei tundu nende huuled, mis nüüd taas huuli kuivatavate teguritega kokku puutuvad, enam nii mõnusad kui enne. Seetõttu on huulepalsami kasutajad selles mõttes samasuguses sõltuvuses huulepalsamist nagu kasukakandjad on külmal ajal sõltuvuses kasukast.
Lisaks sellele on oluline märkida, et huultel puudub piisav looduslik kaitse päikesekiirte eest. Nali naljaks, aga kui inimesed jätavad huulte tundlikku naha kaitsmise hooletusse väärarusaama tõttu, et huulepalsamist võib sõltuvusse jääda, võivad sellega kaasneda pikaajalised terviseprobleemid. Päikesekaitsefaktorit vähemalt 10 sisaldav huulepalsam võiks tagada huultele vajaliku kaitse.